pl
KPRF Law Office
Blog
Zespół
Aktualności
Edukacja

Polski Kongres Przedsiębiorczości 2016 - relacja

W Lublinie, w dniach 27 – 28 października odbyła się czwarta edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.  Dla ponad tysiąca gości i firm z całego kraju zorganizowano kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i debat, na których zostały zaprezentowane najefektywniejsze formy współpracy pomiędzy biznesem, nauką a samorządami. Głównymi hasłami tegorocznego Kongresu były synergia, innowacyjność i przyszłość.

Motywem przewodnim Kongresu była synergia nauki z biznesem oraz nadanie innowacyjnego charakteru całej polskiej gospodarce. Zaproszeni eksperci, praktycy biznesu, samorządowcy oraz wykładowcy uczelni wyższych dyskutowali o trójpodziale gospodarki, praktycznym podejściu do konkurencyjności regionów, sile polskich innowacji i komercjalizacji badań naukowych.

Kancelaria KPRF Law Office była jednym z partnerów merytorycznych wydarzenia. Prawnicy z KPRF mieli przyjemność brać udział jako eksperci w dwóch panelach dyskusyjnych, zabierając głos nie tylko pod kątem prawnym, ale i podając praktyczne, biznesowe porady odnośnie tematyki dyskusji.

Pierwszy panel „Lublin Start-up Meeting” dotyczył przede wszystkim zakładania własnej firmy i realiów polskiej sceny startupowej. O tym jak zacząć i jakie są możliwości zbudowania kolejnego polskiego unicorna opowiadał radca prawny Piotr Kolanowski. Mecenas Kolanowski podkreślał, że choć tak naprawę każdy może założyć startup, warto jednak przed podejmowaniem ważnych decyzji biznesowych spróbować przewidzieć i zaplanować kolejne kluczowe kroki. Wybór formy działalności, najistotniejsze umowy z inwestorem i zabezpieczenie własności intelektualnej mogą być dla innowacyjnego przedsiębiorstwa równie ważne co sam pomysł.

                                                                                 

 

Poza mec. Kolanowskim z KPRF Law Office w panelu udział wzięli m.in. Aneta Brońska, manager Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Bartłomiej Poździk z lubelskiego oddziału Business Link, dr Ewelina Iwanek związana z Polska Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego i Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji, Mateusz Prucnal, założyciel startupu Wydarzysie.pl a także, Marcin Kęćko z Urzędu Miasta Lublin.

Po panelu dyskusyjnym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, organizowanego przez Gazetę Wyborczą na najlepsze start-upy Lubelszczyzny. Statuetki otrzymały firmy Infinum 3D i Nutritech, a specjalne wyróżnienie firma Vitagenum.

Drugie z zaplanowanych wystąpień KPRF Law Office dotyczyło tworzenia i negocjowania umów sponsoringu i prawnej strony marketingu sportowego, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dóbr osobistych i wizerunku. W panelu „Biznes w sporcie – sport w biznesie ” z ramienia KPRF Law Office wziął udział radca prawny Rafał Fabisiak. Zaproszeni paneliści dyskutowali o tym, jak zarabiać na sporcie, co zrobić aby był opłacalny i jak to wszystko zrobić zgodnie z prawem. Poza mec. Fabisiakiem w panelu wzięli udział znani sportowcy – Mateusz Kusznierewicz, Robert Korzeniowski i Robert Dołęga, a także przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i instytucji związanych ze sportem.

                                                                                     

 

Wróć
  • Law Firm 2015 - KPRF Law Office
Znajdziesz nas w mediach społecznościowych
Wykorzystujemy ciasteczka (ang.cookies),aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu.
Możesz wyłączyć ten mechanizm w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki

https://www.high-endrolex.com/5